Створення флешки з Windows XP (WinSetupFromUSB)

У статті описана послідовність дій при створенні завантажувального USB Flash для установки з нього Windows XP за допомогою утиліти WinSetupFromUSB. Програма WinSetupFromUSB автоматизує процес установки на флешку або USB-HDD різних Live-CD збірок та операційних систем, використовуючи завантажувач Grub4dos з можливістю вибору декількох варіантів завантаження. Для прикладу створимо завантажувальну флеш Kingston 1Gb з можливістю установки з неї Windows XP.

Увага! Деякі антивіруси можуть реагувати на файли setup.ex_ і setup_dbg.ex_ (Exploit.Win32.IMG-WMF) входять до складу програми. Це помилкові спрацьовування, в збірці вірусів немає.

Переконайтеся, що на флеш немає потрібної вам інформації, так як буде вироблено форматування USB накопичувача.
Запускаємо утиліту, вибираємо в списку виявлених знімних носіїв флеш або USB-HDD на яку запишемо настановні файли.

 

http://www.flashboot.ru/uploads/news/WinSetupUSB_xp_install/winsetupfromusb_step0.pngТепер нам потрібно підготувати диск до установки, створити розділ і зробити його завантажувальним. Для цього можна скористатися двома утилітами Bootice і RMPrepUSB.
Для прикладу скористаємося Bootice. Натискаємо на кнопку Bootice і вибираємо Perform Format.

http://www.flashboot.ru/uploads/news/WinSetupUSB_xp_install/winsetupfromusb_step1.png


Внаступному вікні потрібно вибрати USB-HDD mode (Single Partion) і натиснути Next Step.

http://www.flashboot.ru/uploads/news/WinSetupUSB_xp_install/winsetupfromusb_step2.png


Тут потрібно вибрати мітку диска і файлову систему FAT16, FAT32 або NTFS. Відформатуємо флеш в NTFS. Це дозволить трохи збільшити швидкість зчитування файлів в текстовому режимі установки (для деяких флеш можливий зворотний ефект уповільнення роботи).

http://www.flashboot.ru/uploads/news/WinSetupUSB_xp_install/winsetupfromusb_step3.pngНатискаємо ОК, програма видасть попередження, що диск будуть відформатований, всі існуючі розділи будуть вилучені і створені нові.

http://www.flashboot.ru/uploads/news/WinSetupUSB_xp_install/winsetupfromusb_step4.pngДалі кілька раз підтверджуємо дії програми. Тиснемо на OK.

http://www.flashboot.ru/uploads/news/WinSetupUSB_xp_install/winsetupfromusb_step5.pngПісля створення розділів закриваємо Bootice і повертаємося до головного вікна програми.
Ставимо прапор навпроти Windows 2000/XP/2003 Setup і вибираємо директорію з попередньо розпакованим чином Windows XP.

http://www.flashboot.ru/uploads/news/WinSetupUSB_xp_install/winsetupfromusb_step6.pngПідготовчі роботи зроблені, тепер запускаємо процес копіювання інсталяційних файлів натисненням на кнопку GO (перед запуском можна відзначити прапор Show Log і спостерігати в окремому вікні всі дії вироблені програмою).
Після закінчення роботи утиліта скаже нам Job done.
Закриваємо утиліту, безпечно витягаємо флеш і пробуємо з неї завантажитися.

Після завантаження з флеш, з'явиться завантажувальний меню Grub4Dos, в якому потрібно вибрати Windows 2000/XP/2003 Setup, а потім First part of Windows XP Professional SP3 setup from partion 0. Після першого етапу установки і перезавантаження потрібно знову завантажитися з флеш і тепер вибрати Second part of 2000/XP/2003 setup / Boot first internal hard disk Якщо ми цього не Зробити установник втратить розташування настановних файлів на флеш і установка закінчиться з помилкою.


Зауваження: при використанні різних збірок Windows (наприклад, ZverCD / DVD) можливі помилки при створенні настановної флешки.

Категорія: OS Windows
UA TOP Bloggers