Adobe Flash

Введення

Минула стаття була присвячена анімації. Ми створювали анімацію   на основі motion tweening, shape tweening і просто складали рух з окремих   кадрів. Думаю, пора перейти до більш складної теми, розгляду інструменту,   який створює основу для більшості якісних Flash-фільмів (Flash movies).

Цей інструмент - ActionScript - подієво-керований мову,   вбудований в Flash. Остання версія ActionScript, (яка присутня у   Flash 5), істотно відрізняється від ActionScript, який був у 4-му Flash. Якщо   в минулій версії, це був обмежений набір команд, що дозволяє здійснювати   лише основні дії, і вводиться за допомогою не дуже зручного інтерфейсу, то   новий ActionScript - це потужна мова, зі збільшеним набором команд, підтримкою   класів, успадкування (!), і набагато більш зручним інтерфейсом.

ActionScript робить ваші сторінки інтерактивними. Ви можете   реагувати на події з мишки або з клавіатури, можете виконати будь-які   дії при програванні певного кадру.

Для того, щоб оволодіти ActionScript повною мірою, бажано   вже мати досвід програмування (переважно на С + +, JavaScript, etc.).   Проте, одним з переваг мови Flash, є те, що вам не потрібно бути   професіоналом у Flash, або повністю знати ActionScript, щоб писати на ньому   якісний код. Ви можете використовувати ті можливості мови, які вважаєте   необхідними для своєї роботи.

Так як ця стаття присвячена основам мови, в ній ми розглянемо:

  • Панель дій (Actions panel), на якій відбувається практично всі     спілкування з ActionScript.
  • Кнопки - як їх змушувати працювати, як нам потрібно.
  • Шляхи - як поводитися до потрібних об'єктів?
  • Основні дії з Flash-мультиками (movie clips) - ми будемо керувати     процесом програвання фільму, як нам буде завгодно.
  • Налагодження в ActionScript - віконця Output і Debugger.

Мета цієї статті, дати вам відчути ActionScript, показати,   що ця мова може служити, як для створення досить значних програм,   так і для виконання елементарних дій, які зроблять вашу сторінку набагато   привабливіше.

 

Детальніше: Flash --> Введення в ActionScript

Категорія: Adobe Flash

У цьому уроці ми навчимося створювати прості (і не дуже) кнопки, використовувати ActionScript для роботи з ними і використовувати кнопки з бібліотеки стандартних елементів, що поставляється разом з Flash. Урок розрахований на користувачів Flash MX, так що не дивуйтеся, якщо під Flash 5 деякі менюшки і поєднання клавіш не будуть збігатися.

Якщо ви новачок в Flash (а це швидше за все так, раз ви читаєте статтю про кнопки:), вам допоможе стаття про ActionScript - Там описані базові можливості мови ActionScript.

 

Детальніше: Flash --> Створення і використання кнопок

Категорія: Adobe Flash
UA TOP Bloggers