Дана інструкція складена в процесі відновлення працездатності USB Flash Drive Transcend JetFlash V60 4GB ( скріншоти зроблені з Transcend JetFlash V33 4GB , т.к. V60 повернув щасливому власнику ) і не претендує на повноту опису всіх ньюансов , а лише призначена для тих хто не знає з чого почати.


Приступаючи до процесу відновлення працездатності Flash Drive необхідно враховувати наступні моменти.

Не намагайтеся запускати дану програму якщо ви розраховуєте на відновлення даних , що зберігаються на флешці , бо буде виконано низькорівневе форматування пристрої з втратою всіх записаних даних.

Перш ніж запускати програму, необхідно зберегти " початковий " файл конфігурації AlcorMP.ini в окрему директорію , тому як в процесі настройки даний файл буде змінено відповідно до типу вашого USB Flash Drive . Наступного разу , до того як ви вставите для ремонту іншу модель флешки , необхідно відновити попередньо збережений « початковий " файл конфігурації AlcorMP.ini інакше буде повідомлення про помилку.
Після роботи програми AlcorMP може зникнути значек безпечного вилучення USB пристроїв , для відновлення значка спробуйте запустити LoadDriver.exe і виконати Unstall (там так написано ;) . Щоб значек безпечного вилучення USB пристроїв не зникав , достатньо в закладці Setup - BadBlock встановити галку навпроти Uninstall Driver When Close MP (див. Малюнок 1.12) .
При використанні програми дотримуємося правила - спочатку запускаємо програму , потім вставляємо флешку , після обробки закриваємо програму - потім відключаємо флешку .
Програму AlcorMP версії ( 090227 ) і вище , перед відключенням флешки можна не закривати , якщо скористатися спеціально призначеної для размонтирования флешки кнопкою Eject ( E) у головному меню ( див. Малюнок 1.1). Також в AlcorMP ( 090227 ) збільшено число розпізнаваних мікросхем пам'яті до 239 (параметр Count = 239 у файлі FlashList.ini ) проти 221 ( Count = 221 ) в AlcorMP ( 081208 ) . В іншому, інтерфейс програм збігається , тому дана інструкція підходить і для більш ранніх версій програм AlcorMP . Яку версію програми використовувати для вашої флешки підкаже досвід , не завжди сама " свіжа" версія гарантує успіх , наприклад утиліта AlcorMP ( 090227 ) некоректно обробляла флешку Transcend на застарілому контролері AU6982 , а AlcorMP ( 081208 ) впоралася легко , зазвичай працює принцип часу випуску контролера і відповідного йому часу створення утиліти налаштування.
Якщо ви читаєте цю інструкцію то , сподіваюся , це означає що етап визначення типу мікросхеми контролера флешки вже пройдено , і в вашій флешці використовується один з таких контролерів - Alcor AU7640 , AU6981 , AU6982 , AU6983 , AU6984 , AU6986 , AU3150 ( AU3150B51/C53 використовується в MP3 плеєрі ) .
Якщо у вашій флешці встановлений контролер AU6980 , AU9380 то утиліти сімейства AlcorMP не підійдуть.

Головне меню програми AlcorMP ( 090227 ) Рисунок 1.1 .

Головне меню програми AlcorMP ( 081208 ) Рисунок 1.2 .

Після запуску AlcorMP ( 081208 ) можна вставляти USB Flash Drive , при цьому в перший раз може з'явитися повідомлення програми про виконання попередніх налаштувань з вимогою вийняти флешку і перезапустити програму і потім знову вставити флешку - робіть . У секції Setup Info вказані поточні ( на момент запуску програми ) установки , поки не звертаємо на них уваги , за всіма необхідними параметрами пройдемося далі.
Порт USB в який ви вставляєте флешку повинен бути справним , найкраще вставляти безпосередньо в роз'єм системної плати , без перекосів. Використовувати роз'єми на передній панелі , а також подовжувачі небажано - такого роду з'єднання можуть стати джерелом проблем.

Малюнок 1.3 .


Інформація про флешці може з'явитися в будь-якому з шістнадцяти вікон , як видно на Малюнку 1.3 . , Флешка потрапила в шостий відсік. Якщо зараз клікнути на кнопку "G " зліва від напису про флешку , то інформація про флешку буде не зовсім коректна, хоча можна побачити і записати на листок паперу серійний номер флешки , якщо захочете його залишити для цього пристрою. Щоб потрапити в меню налаштувань - натискаємо Setup ( S).

Малюнок 1.4 .


Програма пропонує встановити пароль , залишимо поля порожніми і тиснемо кнопку " Ok " . Тепер доступні кілька секцій налаштувань , по черзі розглянемо і налаштуємо їх.

Малюнок 1.5 .


У секції Flash Type з'явиться найменування виробника і тип використовуваної мікросхеми пам'яті , в даній секції нічого не змінюємо. У секції MP Setup \ Optimize доступні три значення Speed ​​optimize \ Capacity optimize \ LLF Set optimize , обираємо Speed ​​optimize , тоді швидкість запису на флешку буде високою. Якщо вибрати Capacity optimize , то флешка буде оптимізована на більший обсяг ( за рахунок зменшення розміру кластера ) , але при цьому швидкість запису впаде ( в 2-4 рази відносно Speed ​​optimize ) . У виняткових випадках , якщо після обробки флешки з параметром Speed ​​optimize з'явилися збої в роботі пристрою , то використовуйте метод Capacity optimize .

Малюнок 1.6 .


Метод LLF Set optimize без перевірки на Bad блоки , преймуществ перед Speed ​​optimize не має , використовуйте його якщо тільки на 100 % впевнені в надійності флешки. На даній закладці можна ще поекспериментувати з Scan Level .

малюнок 1.7


Full Scan1 найбільш надійний , але і самий довгий , 4GB флешка Transcend JetFlash V60 перевіряється хвилин п'ять , якщо перед вами поставлено завдання відновити вбиту флешку , то є сенс зупинитися на цьому методі , а якщо в справності мікросхеми пам'яті немає сумніву , тоді можна вибрати Fast Scan4 - перевірка буде займати до 1 хв .
Переходимо до наступної закладки ( вгорі) Mode (Малюнок 1.8).

Малюнок 1.8 .


Вибираємо Pure Disk якщо нас цікавить звичайна флешка в її розумінні (один логічний розділ - одна буква в провіднику) . За бажанням у поле Volume level присвоюємо назву - то що буде в провіднику після логічної букви , а також у полі Disk SN вказуємо серійний номер логічного диска (не плутати з серійним номером самої флешки) . Volume level і Disk SN можна не вказувати. Якщо зрушити покажчик движка з 0 %, то будуть створені два розділи у вказівці процентному співвідношенні , при цьому відкриються для зміни поля для присвоєння Volume level і Disk SN другому розділу (Малюнок 1.9).

Малюнок 1.9 .


За бажанням у поле Copy to FDisk можна вказати шлях до зовнішніх файлів , які будуть скопійовані на перший розділ , і , якщо створюються два розділи , то відкриється поле Copy to SDisk для копійованих файлів другого розділу. Якщо додатково поставити галку Write protect то файли у вибраних розділах FDisk , SDisk будуть доступні тільки на читання .

малюнок 1.10


Зверніть увагу на параметр LED Set , коли його значення OFF , то це означає що індикатор на флешці після установки флешки в порт USB після детекта буде виключений ( при пересиланні даних буде блимати ) , а якщо ON , то індикатор на флешці буде горіти завжди ( при пересиланні даних буде блимати ) , навіть у моменти простою. Якщо ви не зрозуміли про що йде мова в цьому параграфі , то встановіть значення в цій закладці як на скріншоті .

Для створення завантажувального розділу CD- ROM на флешці читайте статтю Створення CD- ROM розділу на флеш ( для контролерів Alcor AU6983 , AU6984 , AU6986 ) .

Перш ніж перейти до наступної закладки , перевіримо установки Setup -Mode , для звичайної флешки вони повинні відповідати Рисунку 1.8 .

Переходимо до наступної закладки ( вгорі) Information (Малюнок 1.11) .

Малюнок 1.11 .


У полі VID , PID інформація вже присутній , утиліта сама їх підставляє , якщо тут порожньо то внесіть правильні VID , PID ( VID = 058F , PID = 6387 - переважно , допустимо PID = 9380 , небажано PID = 1234 ) . Поля SCSI і USB можна не чіпати , у мене тут прописані дані під конкретну флешку , ці найменування будуть видні в Windows для цієї флешки. Для запуску утиліт Transcend необхідно поле Vender String заповнити JetFlash . У секції SN Set ставимо галку Fix Set і прописуємо в поле SN серійний номер флешки (той що спочатку записували на папірець ) у форматі 8digit або 20digit , у форматі 20digit відсутні до двадцяти цифри заповнюються нулями , що не завжди зручно. Якщо поле серійного номера не прописувати , то програма сама його присвоїть , згенерувавши випадковим чином при виборі пункту Random Set .

Переходимо до наступної закладки ( вгорі) BadBlock (Малюнок 1.12) .
Тут залишаємо все як на скріншоті , за замовчуванням форматування виконується в FAT32 , якщо вам потрібна інша файлова система , то створіть її потім , після відновлення працездатності флешки іншими сторонніми утилітами форматування. Як вже було зазначено в самому початку , наявність галки в рядку Uninstall Driver When Close MP дозволяє автоматично по завершенні роботи програми AlcorMP вивантажувати драйвера шини USB необхідні для роботи утиліти. Операційна система продовжить використання своїх "рідних" драйверів підтримки USB і значек безпечного вилучення пристроїв на шині USB з'явиться в треї. Якщо прибрати галку , то драйвера AlcorMP НЕ будуть вивантажені і підмінять "рідні" , тоді значек безпечного вилучення для флешок НЕ з'являтиметься при підключенні флешки.

Малюнок 1.12 .


Переходимо до наступної закладки ( вгорі) Other (Малюнок 1.13) .
У даній закладці секцію Compel Specify Flash не чіпаємо , в ній буде вказаний виробник і тип мікросхеми флеш пам'яті , який програма визначила автоматично. А ось на секцію Support for other types of controller or not необхідно звернути пильну увагу . За замовчуванням галка в цьому рядку відсутній і тому недоступні для вибору шість типів контролерів зазначених у цій секції. Якщо в списку шести затінених типів контролера відсутній той який використовується у вашій флешці (наприклад AU6982 , AU6986 ... ) то ніяких галок не ставимо , залишаємо цю секцію як є.

Малюнок 1.13 .


А якщо в списку шести затінених типів контролера ви виявили свій , то небхідно його обов'язково виділити . Наприклад , у вашій флешці встановлений AU6983 , тоді секція Other повинна бути як показано на Малюнку 1.14 .

Малюнок 1.14 .


Після налаштування Setup , натискаємо кнопку OK у правому нижньому кутку і повертаємося на основний екран утиліти. Все готово для запуску процесу відновлення , натискаємо Start (A). У разі якщо відбулася непередбачена зупинка , або ви самі перервали процес , згадавши про щось важливому , на місці відображення інформації про флешку з'явиться повідомлення про помилку пристрою. Необхідно натиснути Refresh (R) щоб повернутися до попереднього стану (до запуску Start (A )) . Після старту утиліти з попередньо налаштованими параметрами зазначеними вище , виконується наступна послідовність операцій:

Стирання ... (Малюнок 1.15) .

Малюнок 1.15 .


Сканування на погані блоки Bad Block ...

Малюнок 1.16 .


Форматування ...
Причому форматування може прослизнути практично непоміченим.

Малюнок 1.17 .


Після вдалого завершення процесу , інформація про флешку виводиться зеленим шрифтом.

Малюнок 1.18 .


Для перегляду детальної інформації натискаємо F - Status , отримуємо картину наступного виду .

малюнок 1.19


Original Bad Block це погані блоки які були пофіксені на флешці ще на етапі виробництва. Залишилося тільки закрити програму , вийняти флешку , знову її вставити і спостерігати " новеньку , робочу " флешку .

Увага ! Автор статті не несе відповідальності за можливу шкоду , який ви можете заподіяти своєму устаткуванню в процесі творчості . Всі спроби перекласти відповідальність на кого б то не було прямо або побічно є неспроможними . Все в ваших руках (і голові) , прийміть рішення і приступайте до справи! Вся інформація надана в статті отримана досвідченим шляхом , з повідомлень в різних форумах і має високий ступінь достовірності так як була перевірена . Проте ніхто не застрахований від помилок і помилок. Щоб восторжествувала істина - проведіть свої дослідження. Бажаю вам удачі!

Категорія: OS Windows
UA TOP Bloggers