Потрапив на дуже цікаву статтю. За прінцип, прочитав добре - поділися з ближнім, перепис її собі в ЖЖ.

1. Правило 80/20

Це один з кращих шляхів удосконалити використання часу. Правило 80/20, також відоме як принцип Парето, в цілому свідчить, що 80 відсотків усіх отриманих вами доходів приносять вам лише 20 відсотків вашої діяльності.

Таким чином, багато чого з того, що ви робите, насправді не так вже корисно і необхідно, як ви вважаєте.

Ви можете просто відмовитися - або помітно скоротити час, який на них витрачається - від багатьох речей.

І якщо ви це зробите, у вас залишиться більше часу та енергії на те, що дійсно важливо, приносить задоволення і радість.

2. Закон Паркінсона

Ви можете робити те, що вам треба набагато швидше, ніж ви думаєте. Цей закон стверджує, що завдання затягнеться за часом і буде здаватися більш складним залежно від часу, який ви на нього виділили. Наприклад, якщо скажете собі, що на прийняття рішення у вас є тиждень, проблема почне здаватися серйознішою, і ви почнете витрачати все більше часу на те, щоб прийняти це рішення.

Тому сконцентруйтеся на тому, щоб знайти рішення. Дайте собі годину (замість цілого дня), щоб вирішити свою проблему. Це змусить ваш мозок зосередитися на рішеннях і дії.

Може бути, результат буде дещо гірше, ніж якби ви витратили на це завдання тиждень, але як було зазначено в попередньому пункті, 80 відсотків цінності представляють тільки 20 відсотків вашої діяльності. Або все може закінчитися навіть з кращими результатами, тому що ви не стали все занадто ускладнювати і прагнути зробити досконалим. Це допоможе вам впоратися зі справами швидше, поліпшить ваші здібності зосереджуватися і забезпечить вам більше вільного часу. Завдяки цьому ви зможете зайнятися дійсно необхідною справою, замість того, щоб страждати від стресу, викликаного неясним і невизначеним завданням, створеним десь на задвірках вашого мозку.

3. Групова операція

Нудні або повсякденні завдання можуть призвести до бажання потягнути час і знижують завзяття. Хороший спосіб виконати все це швидко - виконати весь комплект завдань. Це означає, що вам треба буде робити їх відразу. У вас вийде зробити все швидше, тому що вам знадобиться менше часу на розкачку у порівнянні з тим, якщо ви розтягнеться це задоволення. Якщо ви робите все відразу, ви повністю поринаєте в завдання і повністю на них зосереджуєтесь.

Виконання однотипних завдань може виглядати таким чином: привести в порядок письмовий стіл / відповісти на електронні листи / помити посуд / зробити три дзвінки / написати список покупок на завтра.

4. Спочатку віддавайте, а потім отримуйте. Саме в такому порядку, а не навпаки

Це трохи суперечить здоровому глузду. Зазвичай звучить ідея про те, що хтось винен нам щось дати або щось для нас зробити, перш ніж ми зробимо щось у відповідь. Проблема в тому, що багато людей думають саме так. І малоймовірно, що вони будуть діяти по-іншому.

Якщо вам хочеться отримати більше грошей, любові, доброти, можливостей - та чого завгодно! - Ви повинні більше віддавати. З часом ви отримаєте більше, ніж віддали. Було б чудово отримати щось просто так. Але це рідко трапляється.

5. Випереджайте події. Не гальмуйте.

Цей пункт має відношення до попереднього. Якщо всі будуть пасивні, то толку буде мало. Ви можете сидіти, чекати і сподіватися, що хтось інший щось зробить. Саме так часто й відбувається, але може пройти багато часу, поки це станеться.

Набагато корисніше і вигідніше бути активним, бути тим, хто першим починає діяти і зрушує справу з мертвої точки. Це не тільки позбавить вас від очікувань, а й принесе вам задоволення - ви відчуєте, що маєте владу керувати своїм життям, ви, а не якісь випадкові зовнішні сили.

6. Помилки і невдачі - це добре

Коли ви молоді, ви просто пробуєте і зазнаєте невдачі - поки не навчитеся. Коли ви стаєте трохи старше, ви вчитеся, наприклад, у школі, не робити помилки. І все менше і менше пробуєте щось робити і проявляєте ініціативу.

Через це ви можете втратити свою ініціативність і завести звичку бути пасивним, чекати від інших, щоб вони зробили все за вас. Дійсно, що станеться, якщо ви спробуєте і зазнаєте невдачі? Над вами будуть сміятися?

Швидше за все будуть. Але коли ви це відчуєте на собі, ви швидко зрозумієте, що це зовсім не кінець світу. І часто іншим просто немає до цього діла. У них свої власні проблеми і їм і так є про що турбуватися.

А успіх у житті нерідко приходить лише в тому випадку, якщо ви не піддалися невдач і помилок. Він приходить лише до наполегливих.

Перш, ніж ви навчитеся їздити на велосипеді, ви впадете не один раз. Поставите синці на колінах і не раз заплачете. Але ви встанете і знову сядете на велосипед. І раптом ви зрозумієте, що вмієте на ньому їздити. Якщо ви зумієте згадати себе п'ятирічного і поводитися таким чином, замість того, щоб здаватися після невдачі, як це часто роблять дорослі, ви зможете дізнатися безліч цікавого, засвоїти важливі уроки і стати успішним.

7. Не ставтеся до себе занадто суворо

Чому люди здаються після декількох помилок і невдач? Я думаю, це все від того, що вони занадто строго до себе ставляться. Але це дещо дурна звичка. Це лише створює додаткову непотрібну внутрішній біль і забирає дорогоцінний час. Було б чудово відмовитися від цієї звички, наскільки це можливо.

8. Створюйте хороший контакт

Зустрічатися з новими людьми дуже цікаво. Але це також може діяти на нерви. Всі ми хочемо справити хороше перше враження і не вплутатися в неприємну бесіду.

Найкращий спосіб, який я знайшов, - йти на контакт. Це означає, що ви ставитеся до будь-якої зустрічі, як ніби там присутні ваші найкращі друзі. І ви починаєте спілкування саме з такою установкою, замість того, щоб весь цей час нервувати.

Це працює дивовижним чином. Ви можете прочитати про це більше в пості Як зменшити незручність спілкування: створюємо контакт.

9. Скористайтеся особливостями ретикулярної активізує системи як своєю перевагою

У школі я вивчив, які органи знаходяться в людському тілі і як вони працюють. Але ніхто не розповів мені про ретикулярної активизирующей системі. І про це соромно говорити, тому що інформація про неї дуже корисна. Ця система фокусування, РАС, розташована у вас в мозку, дозволить вам побачити те, на чому ви зосередили свої думки, десь поруч. Це завжди допомагає мені знаходити те, що я шукаю.

Вам необхідно по-справжньому зосередитися на тому, що ви хочете. Постійно підтримуйте свою увагу.

Постановка цілей і постійний їх перегляд - один із способів підтримувати увагу до того, що важливо для вас. Це допомагає вам робити дії, які наблизять те, чого ви хочете. Ще один спосіб - використання зовнішніх сигналів нагадування, таких як, наприклад, листочок паперу, на якому ви можете виписати дещо з цього поста, на кшталт "Спочатку віддавай" або "Іди на контакт". А потім можна прикріпити ці листочки на холодильник, на дзеркало у ванній і в інших місцях.

10. Ваше ставлення змінює реальність

Всі ми чули про необхідність зберігати доброзичливе ставлення до дійсності. Так само, як і фразу: "Тобі необхідно переглянути своє світовідчуття!" До речі, це відмінний рада, але якщо не буде стимулу втілити його в життя, можна просто відкинути його убік і залишитися зі своїм старим звичним світоглядом.

Але останні кілька років я дійсно усвідомив, що зі зміною ставлення до дійсності змінюється наша реальність. Наприклад, якщо ви бачите навколишнє в яскравих, а не в чорних тонах, ви починаєте бачити інші можливості, які до цього були від вас приховані. Ви можете сказати собі: "Ну чому я раніше так про це не подумав?"

Коли ви зміните своє ставлення, зміняться об'єкти вашої уваги. І все, що відбувається у вашому світі відтепер бачиться в іншому світлі.

Так, ця рада дуже схожий на попередній, але я все-таки хотів його згадати. Адже зміна ставлення до навколишньої дійсності змінить ваш світ самим немислимим чином. Хоча здається, що це не так, якщо просто про це думати. Песимізм може ховатися за маскою реалізму. Але це тому, що ваша РАС налаштована на сприйняття негативу, який ви хочете бачити. Саме тому ви опиняєтеся кожного разу "правим". З іншого боку, може бути краще не бути правим у таких ситуаціях.

Якщо ви спробуєте кардинально змінити своє ставлення, замість того, щоб просто розглядати цю можливість, ви будете приємно здивовані.

Якщо ви хочете прочитати про це більше, подивіться Прийми виклик позитиву!

11. Подяка - простий спосіб відчути себе щасливим

Звичайно, мені без сумнівів говорили, що я повинен бути вдячним. Тому що це - правильно, і мені дійсно слід так чинити. Але якби мені хтось сказав, що почуття вдячності, випробовуване всього лише хвилину-другу, являє собою відмінний спосіб перетворити поганий настрій в хороше, я б серйозно тренувався бути вдячним. Це також чудовий засіб підтримувати позитивне ставлення до навколишньої дійсності і концентруватися на правильних цілях. А ще - робити щасливими інших. Що в свою чергу зробить вас ще щасливішим - емоції заразливі.

12. Не порівнюйте себе з іншими

Наше зарозумілість вимагає порівняння. Воно хоче знайти причини для гордості собою ("У мене з'явився новий велосипед!"). Але в такій ситуації стає дуже складно не порівнювати себе з іншими, у яких є більше, ніж у вас ("О ні, велосипед Білла крутіше!"). І ви собою більше не пишаєтеся. Якщо ви порівнюєте себе з іншими, ви дозволяєте зовнішнього світу контролювати своє самопочуття. Перепади настрою вам забезпечені.

Набагато більш продуктивно порівнювати себе з собою ж. Щоб побачити, наскільки ви просунулися вперед, яких цілей ви досягли і як ви виросли над собою. Можливо, це звучить не так вже й чудово, але в кінці кінців це принесе внутрішній спокій, зміцнить силу волі і наповнить вас позитивними емоціями.

13. 80-90% того, чого ви боїтеся, ніколи не станеться насправді

Це дуже серйозно. Більшій частині того, чого ви боїтеся, ніколи не буде. Це - всього лише чудовиська, що існують тільки у вас в голові. І якщо це все-таки трапляється, то найчастіше все не настільки жахливо, як ви очікували. Занепокоєння в більшості випадків є всього лише марною тратою часу.

Звичайно, це легко сказати. Але якщо ви нагадаєте собі, як мало ваших страхів втілилося в реальність, ви почнете все більше звільняти свої думки від страхів.

14. Не сприймайте все надто серйозно

Дуже легко загрузнути в проблемах. Але більша частина того, про що ви хвилюєтеся, ніколи не станеться. І те, що сьогодні здається великою проблемою, ви можете навіть не згадати через три роки.

Якщо ставитися до себе, своїх думок і своїм емоціям занадто серйозно, то, як правило, це принесе тільки непотрібні страждання. Тому остиньте і розслабтеся. Ваш настрій зміниться дивним чином, і, в результаті, зміниться на краще ваше життя.

15. Записуйте все

Якщо ваша пам'ять схожа на мою, значить, є діряве решето. Безліч хороших і навіть чудових ідей можуть бути втрачені назавжди, тому що у вас немає звички записувати. Це також чудовий спосіб утримати увагу на те, чим ви захочете. Прочитайте про це більше в пості Чому варто все записувати.

16. Майже у всьому, що з вами відбувається, можна побачити якісь можливості

У будь-якому життєвому випробуванні буде щось таке, чого ви зможете навчитися, що допоможе вам рости над собою. Негативний досвід, помилки і невдачі іноді можуть дати більше, ніж успіх, адже ви вчитеся чогось абсолютно нового, чого успіх ніколи б не навчив.

Коли б ви не отримали негативний досвід, запитайте себе, які можливості він в собі таїть. Що корисного можна взяти з цієї ситуації? Один негативний досвід може допомогти вам в майбутньому добитися успіху.

А що б ви хотіли дізнатися про життя ще в школі чи хоча б просто раніше?

Оригінал статті:
Henrik Edberg (www.positivityblog.com)

Категорія: Різне
UA TOP Bloggers