Для багатьох людей дивацтва є лише частиною щоденних церемоній, які допомагають їм працювати більш ефективно та продуктивно. Віктор Гюго писав свої твори оголеним, Стівен Кінг 365 днів на рік пише по 10 сторінок на день, а Генрік Ібсен на робочому столі мав зображення свого конкурента, яке мотивувало його більш наполегливо працювати. Може не всі з цих порад будуть актуальними для Вас, але вони прояснять яким чином популярним письменникам, науковцям та бізнесменам вдається бути такими продуктивними.

ПИСЬМЕННИКИ

1. Пристрасть до карток з записами:
Володимир Набоков використовував невеликі картки для того, щоб складати і продумувати порядок сцен своїх романів. Це дозволяло йому експериментувати з порядком глав, перш ніж створити остаточний варіант рукопису.

2. Повільно і наполегливо:
Стівен Кінг розповідав, що він постійно пише 10 сторінок на день. Кожен день у році, навіть у свята. Цей повільний, але наполегливий підхід до планування роботи забезпечує постійне надходження в продаж його нових робіт. І на сьогоднішній день він – один з найбільш плідних та багатих сучасних письменників.

3. Прокидатися рано:
Письменники, на кшталт Мері Хіггінс Кларк або Сільвія Плат починали писати о 5 та 4 годині ранку відповідно. У обох жінок були маленькі діти, і ці ранні години були єдиним періодом часу, який вони могли присвятити своїй творчості. Письменник Денісон Хетч змушував себе писати 500 слів, перш ніж взятися за свою щоденну роботу, і як результат, він написав та продав три романи.

4. Зосередитися за допомогою улюбленої книги:
Деякі письменники проходять через ритуал зустрічі з улюбленим літературним твором. Наприклад, Сомерсет Моем перед початком роботи читав «Кандіду» Вольтера, а Уїлл Кетер – Біблію.

БІЗНЕСМЕНИ ТА ПІДПРИЄМЦІ

5. Діяти під впливом імпульсу:
Закони бізнесу такі, що якщо у Вас з’явилася гарна ідея, Вам необхідно швидко ворушитися, щоб бути попереду своїх конкурентів. Це можна описати словами Білла Гейтса: «Коли вам приходить в голову хороша ідея, дійте відразу ж».

6. Сприймати свій бізнес як особисту справу:
«Великий бізнес завжди намагається підім’яти невеликі перспективні починання. Щоб перемогти великий бізнес, використовуйте переваги невеликих розмірів. Великі корпорації знеособлені. До персоналу часто ставляться не дуже добре. У невеликій компанії Ви можете зробити так, щоб персонал пишався тим, що працює на Вас. І маленькі компанії більш гнучкі», – вважає сер Річард Бренсон.

7. Попрацювати понаднормово, щоб потім отримати більший результат:
Бен Франклін знав про переваги понаднормової роботи, і його роботу також всі знали, адже бачили результати. Зростання його друкарської справи зобов’язане саме цьому підходу до роботи. До того ж, Він кожен день ставив собі лише два запитання. Щоранку, о 5 годині, запитував себе: «Що хорошого я зроблю сьогодні?!». І щовечора, приблизно о 10 годині, він знову питав себе: «Що хорошого я зробив за сьогодні?!».

МИСЛИТЕЛІ ТА ТВОРЧІ ОСОБИСТОСТІ

8. Вдавайтесь до крайнощів:
Архітектор Бернар Чумі ефективно працює завдяки двом крайнощам. «Краще всього в мене виходить працювати або в стані стресу, або після того, як мої мізки відпочили після вихідних. Цей стан дуже допомагає. Я відчуваю себе спортсменом перед змаганнями».

9. Змушуйте себе концентруватися:
Грецький оратор Демосфен змусив себе зосередитися на складанні своєї промови, збривши з голови половину свого волосся. Це зробило його настільки смішним, що він навіть не хотів думати про те, щоб вийти на вулицю та затягнути з підготовкою промови. Віктор Гюго зробив щось подібне: він змусив свого слугу приховати від нього одяг, щоб не було спокуси вийти на вулицю. Ось чому автор «Собору Паризької Богоматері» полюбляв писати голяком.

10. Постійно слідкуйте за конкурентами:
Драматург Генрік Ібсен працював за столом, прикрашеним портретом свого злісного конкурента – Августа Стріндберга. Конкурента особа або логотип конкуруючої компанії на Вашому столі дадуть потужний стимул до досягнення нових висот.

11. Використовуйте кофеїн (але не зловживайте їм):
Математик Пол Ердеш останні 25 років свого життя віддавав по 19 годин на заняття вищою математикою. Щоб тримати себе в тонусі, він часто-густо «підгодовував» себе 10 – 20 міліграмами Бензадріну та Реталіну (а ще крім цього – міцним еспресо і таблетками кофеїну). Він заявив: «Математик – це машина з перетворення кави у теореми».

12. Випускайте пар:
Король Отто, правитель Баварії, щоранку стріляв у якогось селянина. На щастя, два його радника були добрими людьми: один з них давав королю рушницю, заряджену холостими патронами, а інший, переодягнений селянином, зображував болісну агонію, коли бував «застрелений». Хоча стріляти в людей дуже погано і не потрібно, але не треба недооцінювати можливість полегшувати результати стресу.

Не забувайте, навіть якщо ці приклади не дуже «вписуються» у Ваш робочий чи навчальний графік, їх варто просто знати. Особливо коли наступного разу Ви будете починати проект або опановувати новий навчальний курс і Вам знадобляться на це сили, радимо згадати Короля Отто чи Генріка Ібсена.

 

Категорія: Різне
UA TOP Bloggers