У Інтернеті можна знайти безліч пропозицій: від фотосесій на весілля та дні народження до виписки із пологових будинків.  Але як стати професійним фотографом знає далеко не кожен. Про це спробує розказати Наталя Чубенко, фотокореспондент журналу «Країна» та інтернет-видання Gazeta.ua.

 

1. Практика і ще раз практика. Фотографуйте!

У будь-якій справі головним є «набити руку». Фотографії чи не найбільш потрібна ваша постійна практика. Разом із звичайним «клацанням» ви маєте відчувати любов і ненависть, страх і бажання пізнати щось нове, досі невідоме. Лише стикнувшись із справжньою фотографією (дійшовши шляхом практик) ви зможете пізнати всі ці почуття у собі при фотографуванні.

2. Сказати собі «Я – Професійний Фотограф!»

Ви можете усе життя клацати «для себе», а можете кинути своє старе місце роботи і почати шукати нову, звісно ж – фотографом! Але до цього у вас уже має бути певний багаж технічних знань за плечима і звісно ж ні ногою без портфоліо  з різних тематик.

3. Постарайтесь зрозуміти який жанр вам ближчий і що відповідає вашому ритму життя

Ви хочете займатися предметною зйомкою? Чи може репортажами? А може ви вирішили ганятися за зірками у вигляді папараці? Ці питання ви маєте собі поставити на початку свого творчого шляху. Аби потім не загрузнути на певному етапі. Варто зауважити, що бути репортажним фотографом – це не лише безкоштовно відвідувати різні заходи, де тебе годують і розважають, а і можливість знімання похоронів, дитячих будинків, безпритульних тварин і т.п. І при цьому за собою доведеться носити досить велику кількість фототехніки. Поносиш фотокамеру і два-три об’єктиви цілий день і падаєш увечері без задніх ніг.

4. Фотограф – це характер! Зумійте цей характер перенести на фотографію

Часто буває, що у приміщенні не вистачає світла. Зумійте змусити об’єкт пере двинутися на балкон, вулицю чи двір або використайте лампу, що стоїть на столі, знайдіть ракурс за якого буде відтворено неймовірну гру тіней.

5. Постійно удосконалюйтесь

У нашій країні постійно проводиться безліч фото-семінарів, майстер-класів, зустрічей із професіоналами. Не бійтеся на них ходити. Це буде величезним плюсом до вашої фото-практики. Чи не у кожному місті є фото-школи відомих фотографів: якщо вам дозволяє бюджет – походіть до однієї із них. І звичайно ж беріть участь у виставках, обговореннях своїх робіт, сприймайте критику не у негатив, а у позитив і пробуйте щось міняти, знаходити щось нове.

6. Читайте!

Є безліч літератури, що стосується фотографії. Російською, українською, англійською та іншими мовами. Не слід уникати літератури про художнє мистецтво чи архітектуру. Саме там ви можете знайти поради щодо правильної композиції кадру, правильного ракурсу чи як зробити тіні. Усе це вже є у книжках. Читайте для себе, для душі. Я б порадила починати із Пожарської (Світлана Пожарська. ФотоМастер, 2001)

7. Кожен день – фотоісторія.

Друкуйте свої фотографії і порівнюйте чи співпадає картинка на аркуші із картинкою у голові? Так? Тоді дорога на виставку! Нема грошей на модну фотовиставку? Не треба забувати про школи, дитячі садки, благодійні виставки і т.п. Там вам завжди будуть раді. Не опускайте руки.

Категорія: Різне
UA TOP Bloggers