Висоцький Володимир Семенович - радянський співак бардівських пісень, музикант, актор, письменник. Пісні Володимир Висоцький виконував під акомпанемент своєї акустичної гітари. Музика Володимира Висоцького стала символом цілого покоління

 

Володимир Висоцький народився 25 січня 1938 року в Москві. Батько його був військовим зв'язківцем, Велику Вітчизняну Війну закінчив у званні полковника. Мати працювала перекладачкою, фахівцем з німецької мови. Коли почалася війна, Володимир з матір'ю евакуювалися в Оренбурзьку область, в село Воронцівка.
У 1947 році батьки Володимира розлучилися, і він залишився жити з батьком і мачухою.
З 1947 по 1949 рік Володимир жив у Східній Німеччині, куди направили служити його батька. У цей час юний Висоцький вчився грати на фортепіано.
У 1949 році, після повернення до Москви, Володимир вступив до школи № 186.
У 1953 році Висоцький почав відвідування драмгуртка під керівництвом В. Богомолова.
У 1955 році Володимир закінчив школу і став студентом Московського інженерно-будівельного інституту, в якому провчився рівно один семестр.
У 1956 році Висоцький пройшов вступні іспити і вступив до школи-студії при МХАТ, відділення акторського мистецтва.
З 1960 по 1964 рік Володимир працював в трупі Московського драмтеатру імені Пушкіна.
У 1961 році Висоцький написав своє перше офіційно зареєстроване вірш «Татуювання». Таким чином, 1960-ті роки стали початком поетичної роботи Висоцького.
У 1967 році Володимир став актором Московського театру драми і комедії на Таганці, в якому грав до самої смерті.
У 1968 році була випущена платівка з записами пісень з кінофільму «Вертикаль». У цьому ж році був виданий перший збірник віршів «Життя без сну».
У 1970 році Висоцький одружився на французькій актрисі Марині Владі.
У 1972 році Володимир вперше з'явився на телебаченні у програмі «Хлопець з Таганки».
У 1979 році Висоцький вперше побував на гастролях в Сполучених Штатах. Крім того, він виступав з концертами в Угорщині, Болгарії, Югославії, Німеччині, Франції, Польщі, Канаді, на Таїті.
25 липня 1980 Володимира Висоцького знайшли мертвим у його квартирі. Він помер уві сні, офіційних причин смерті немає, оскільки розтин проведено не було. Однією з основних неофіційних версій є смерті внаслідок інфаркту міокарда.
У 1986 році Висоцькому посмертно було присвоєно звання заслуженого артиста РРФСР.
У 1987 році Ельдар Рязанов зняв документальний фільм «Чотири зустрічі з Володимиром Висоцьким».
Музика Володимира Висоцького і сьогодні користується величезною популярністю, а його пісні вплинули на багатьох сучасних авторів-виконавців. Завантажити mp3 з композиціями Володимира Висоцького можна майже на кожному музичному сайті. Ця людина стала легендою ще за життя, і залишається легендою і понині.

Вічна память....

Категорія: Різне
UA TOP Bloggers