bdbc7cd9cf8fef72608e8a1a5c0761b7


Для того, щоб отримати перше уявлення про сайт, достатньо п'ятої частки секунди. Про це йдеться в повідомленні про дослідження на сайті Миссурийского науково-технічного університету.

Для участі в експерименті було відібрано 20 добровольців з числа студентів. Їм показали 25 сайтів і попросили їх оцінити. Всі сайти належали юридичним факультетам американських університетів. Таким чином організатори постаралися позбавити випробовуваних від спокуси порівняти їх зі сторінками аналогічного підрозділу свого навчального закладу (в Миссурийского науково-технічному університеті юридичного факультету немає). Щоб уникнути впливу інших побічних чинників, сайти пред'являлися у вигляді скріншотів. Тимчасові обмеження не ставилися. Рухи очей піддослідних фіксувала інфрачервона камера.

На оцінку сайту в середньому йшло 20 секунд, з яких по 180 мілісекунди витрачалося на вивчення окремих сегментів сайту і ще 2,6 секунди займала фокусування на тій частині сторінки, яка привернула найбільшу увагу. Чим довше учасник експерименту залишався на сайті, тим більше прихильною була його оцінка.

Також з'ясувалося, що в першу чергу учасники експерименту звертали увагу на сім областей сайту (в порядку убування часу, витраченого на їх огляд): логотип, головне навігаційне меню, рядок пошуку, посилання на акаунти в соціальних мережах, заголовної зображення, текстове наповнення сайту, нижня частина сторінки.

«Відомо, що перші враження дуже важливі. Все більше людей використовує Інтернет для пошуку інформації, і перші враження користувача про вебсайті можуть визначити, яка думка про цю організацію у нього сформується - прихильне чи ні », - сказала одна з авторів дослідження доктор Гон Шен (Hong Sheng), експерт в області взаємодії людини і комп'ютера.

Як випливає з резюме дипломної роботи Сірджани Дахал, співавтора Гон Шен, застосовувати результати своїх праць вчені пропонують в вебдизайн. Технологія відстежування рухів очей не перший рік використовується в цій сфері. Так, в 2009 році для оптимізації свого пошукача її застосувала компанія Google, приблизно тоді ж за допомогою «eye-tracking» був складений звід правил по оформленню новинних сайтів, роком раніше була розроблена методика, що дозволяє інвалідам грати в комп'ютерні ігри за допомогою погляду. Відомо, що дану технологію використовує для управління синтезатором мови прикутий до інвалідного крісла британський учений Стівен Хокінг.

За матеріалами Lenta.ru

Категорія: Різне
UA TOP Bloggers