Психологія відносин: 7 стадій любові - від закоханості через ненависть до щирому почуттю

Любов не дається відразу. Багато це розуміють , але не багато хто готовий трудитися заради того , щоб, нарешті , полюбити щиро і глибоко. Давно помічено, що справжнє почуття з'являється з роками , потрібно чимало випробувань і мудрості , щоб полюбити. Але давайте по порядку.

1 . Закоханість . Найперший етап триває рік -півтора. Люди бачать партнера в самому привабливому і нереалистичном світлі. Прекрасна зовнішність , хороший характер , увагу і поцілунки . Ідеал . Саме в період закоханості написані багато вірші , романи. Про це прекрасному періоді зняті фільми і заспівано пісні.

«Хімія любові » - так назвали перший період скептичні вчені , які вивчили людський мозок під час закоханості. Гормони , ендорфін і окситоцин , в перший час панують в мізках і крові закоханих. Центри негативних емоцій і раціонального мислення , вважай , блокуються цими двома потужними елементами . Ейфорія , піднесений настрій супроводжують кожну зустріч . Закоханість зазвичай закінчується весіллям або початком спільного життя.

2 . Пересичення . Коли люди починають жити разом або проводити багато часу поруч , загострення пристрастей спадає, кохана людина стає чимось звичним , навіть буденним. Закохані ситі один одним. Побутова щоденність вступає у свої права . Період пересичення проходить практично непомітно , він найчастіше короткий і рідко помічається самими подружжям . Саме на етапі пересичення стають помітними недоліки . Причому не тому , що людина раніше їх приховував , а тому що мозок , нарешті , починає працювати у своєму звичайному режимі. Період може затягуватися і мінятися місцями з оновленою закоханістю , якщо в сім'ї народжуються діти саме у відрізку часу закоханість - пересичення .

3 . Відраза . Третій етап - справжнє випробування для майбутньої любові. Рожеві окуляри зняті , буйно розквітає егоїзм. Закоханість вже позаду , насичення відбулося. У цей період особлива увага приділяється недоліків партнера , яких, виявляється , хоч відбавляй. Переваги стають непомітними , а милі колись дивацтва тепер виводять з себе .

На жаль , без третього етапу шлях до щирого , глибокого почуття , закритий. У когось огиду триває кілька тижнів або місяців , а у когось воно затягує на роки чи чергується час від часу з іншими періодами .

Сварки , бурхливі з'ясування стосунків , кожен показує себе з дуже невигідною боку , і кожен бачить іншого тільки як грудка негативу і неправильностей . Здається , що людина виявився не тим . Багато хто саме на цьому етапі роблять висновок: ми надто різні , щоб бути разом , потрібно розходитися. Розлучення саме в період відкидання чреватий ходіння по колу. Багато чоловіків і жінки , розлучившись , знову з часом закохуються , пересичуються і відчувають нову хвилю відрази. Деякі потрапляють у своєрідну лійку розлучень , коли кожен наступний шлюб знову і знову розбивається об побут , недоліки і егоїзм.

4 . Смирення . Бур вже немає. Сварки бувають рідше. Стає ясним , що заточити людини під себе не вийде. Приходить розуміння того , що з вами живе особистість , в якій є і недоліки, і гідності. Зазвичай у цей період відбувається активне пристосування один до одного. У хід йде спеціальна література , спілкування з психологами , довгі і часто нелегкі бесіди подружжя починають нагадувати не поле битви , а стіл переговорів. Це вчення , підготовка до любові. Кожен починає розуміти , що потрібно починати з себе : вчитися прощати , розуміти , приймати , терпіти. У багатьох культурах і релігіях смиренність , насамперед , - доля жінки , більш гнучкою від природи особистістю. Саме вона своїм прикладом підштовхує чоловіка приймати і її.

5 . Служіння . У всіх попередніх етапах хороші вчинки мали на увазі під собою відповідну реакцію. Обидва чоловіка , роблячи щось хороше своїй половинці , усвідомлено або неусвідомлено очікували відповідного поведінки . У період служіння приємне хочеться робити просто так , тому що людина доріг , тому що до цього вже готова душа . Служіння відбувається свідомо і добровільно , воно приносить задоволення обом подружжю . Якщо хтось один затримується на попередньому етапі , другий власною поведінкою прискорює процес . Безоплатне служіння - це перші паростки любові.

6 . Дружба . Ось тут вже починає проявляти себе повага, розуміння . Пара до цього часу вже через багато чого пройшла . Подружжя добре знають характери , звички одне одного , вміють виходити зі складних ситуацій без конфліктів. Обидва навчилися робити приємне й потрібне. Їм добре і цікаво разом. Період дружби іноді може тривати роками і десятиліттями , адже подружжя відчувають себе цілком комфортно. Найчастіше дружба проявляється яскраво тоді , коли діти вже трохи підросли і у батьків достатньо часу один на одного. Бездітні пари приходять до дружби приблизно в той же час.

7 . Любов . Довгоочікуване глибоке почуття приходить заслужено і закономірно . Розуміння з півслова , духовну єдність - це і є любов . До цього етапу приходять деякі. Адже потрібно спочатку навчитися смиренно і спокійно приймати людину такою , якою вона є, безоплатно піклується про нього , приймати його індивідуальність. Етап любові вище простого потягу або звички , саме в любові подружжя розкриваються і гармонійно доповнюють один одного , їх недоліки акуратно згладжуються , а достоїнства відображаються один в одному . Гормони в цей раз вже не киплять , це спокійне і радісне прийняття всього людини , цілісність.

Напевно , деяким читачам доводилося зустрічати літнє подружжя , які насолоджуються товариством один одного. Під час бесіди вони захоплені , посміхаються , їхні обличчя випромінюють тихе мудре щастя і умиротворення. І варто пам'ятати , що ці люди не з першого дня зустрічі ось так живуть душа в душу , вони виростили свою любов , прийшли до неї через ненависть та охолодження .

Як стверджують психологи , парі потрібно мінімум 7-10 років, щоб прийти до дружби та поваги , яка з часом поступиться місцем щирої любові . Бажаємо читачам відчути саме таке відчуття .

Категорія: Різне
UA TOP Bloggers