Крім звичайних карт для навігації , в Мережі є багато інших цікавих і незвичайних інтерактивних карт. Про те , де можна послухати звуки міст, як простежити за переміщенням паперових грошей і де побачити карту самого Інтернету , читайте в нашому матеріалі .

Людина звикла мислити образно , хоча часом і не помічає цього . Коли він говорить про якомусь предметі , то намагається подумки відтворити його образ , а коли хоче залишити пам'ять про дорогу людину , то залишає собі його фотографію . Зорові образи не тільки допомагають розширити пам'ять , а й структурувати її . Взяти, приміром , географічні карти. Один секундний погляд на карту дає більш повне уявлення про характер місцевості , ніж півгодинний розповідь про неї.

Сьогодні ми і поговоримо про карти . Але не про звичайні , за якими можна знайти дорогу , а про карти незвичайних. Вони можуть розповісти про те , як дихає наша планета , покажуть , як еволюціонував Інтернет , а також проведуть по віртуальних завулках всесвіту.

Карти з звуками

Завдяки проектам « Перегляд вулиць» від Google і «Панорами » від Яндекса всі бажаючі можуть здійснити прогулянки по самих різних містах світу , віртуально пройшовшись по їх вулицях. Однак такі подорожі дають можливість лише побачити далекі місця , але не почути їх. А для того щоб дізнатися , як розмовляють на вулицях різних міст світу , як шумлять машини і б'ють дзвони , варто зайти на сайти аудіопутешествій .

карта, сайт, звуки, звук, мелодія

Проект Soundcities був створений в далекому 2000 році британським художником Stanza . Всі звукові фрагменти , представлені на сайті , записані ним під час його численних подорожей по світу . Слухати записи можна , клацаючи по назвах міст і потім вибираючи на карті місце , де були зроблено запис . Ще один варіант - за тегами. Кожен запис має позначку типу «люди» , « сирени » , « трафік » , «птахи » , і вибравши її, можна перейти до всіх Аудіокліп , які відзначені .

Soundtrips - це більш молодий вітчизняний ресурс , на якому можна послухати не тільки коротенькі записи звуків з різних міст , а й цілі аудіонарезкі подорожей. Автор сайту - завзятий мандрівник - записує безліч звуків під час поїздок , а потім відбирає тільки найцікавіші , мікшує їх в одному аудіофайл і викладає на сайті. Такий саундтріп (тобто , аудіопутешествіе ) часто супроводжується фотографіями і коротким описом. Тут же обов'язково є карта , на якій зазначене місто , в якому виконувалася запис . Пошук саундтріпов можна робити по місцях на карті , по сезонах, а також по мітках .

У пошуках вуличних картин

Коли мова заходить про вуличний мистецтві , думки розділяються - одні шукають у ньому прихований зміст , інші вважають звичайним хуліганством . Дійсно, коли бачиш сліди стріт- арту на найгарнішою архітектурі в Празі , мимоволі виникає сумнів у доречності цих " картин" . Інша справа , якщо розглядати стріт- арт як один із проявів молодіжної культури . Малюнки вуличних графіті можуть розповісти про характер місцевої молоді , а також про проблеми , про її поглядах на життя.

карти, сайт, вуличні картини, стрітарт, street art

Так, можливо , в малюнках вуличних графіті занадто багато бунтарського і часто вони не несуть позитивних емоцій. Але й серед любителів цього виду мистецтва попадаються самородки . Коли професійний художник , який займається стріт- артом , береться за справу , красиво оформлена стіна може не тільки служити прикрасою вулиці, а й стати місцевою визначною пам'яткою. І такі пам'ятки можна знайти практично в будь-якому великому місті . Ось , правда , виявити їх самому не так просто. Для цього краще скористатися онлайновим сервісом Streetartview.com .

За допомогою складених вручну міток на картах Google можна швидко знайти найцікавіші місця , де вуличні художники демонструють свої таланти. Знімки проглядаються в круговому панорамному режимі, як і на звичайному сервісі « Перегляд вулиць Google » - повна ілюзія присутності.

Де бродять гроші

Пам'ятається , колись давно в дитинстві довелося прочитати чудову повість Євгена Коковина " Дінь- даг" , в якій розповідалося про подорож 15 копійок , які переходили від однієї людини до іншої (вона багато в чому перегукується і з твором O ` Генрі " Розповідь брудної десятки " ) . Проробивши складний шлях , ця монета в кінцевому підсумку виявляється знову у першого її власника , який впізнає її по характерному дефекту .

карта, гроші, валюта

Хто б міг подумати , що через багато років у людей з'явиться можливість відстежувати подорожі своїх грошей! Сервіс Рубекс.ру - це онлайновий трекінг купюр , які ходять в Росії. За номером певної банкноти можна дізнатися багато цікавого : де в даний момент знаходиться конкретна купюра , хто був її колишнім хазяїном , де вона подорожувала раніше і який її вік .

На момент написання статті в системі було зареєстровано 62984050 рублів і понад півтори тисячі купюр. Будь-який бажаючий може включитися в цей , на перший погляд , абсурдну витівку. Зареєструвавши свою банкноту в базі даних , ви можете дізнатися про її подальшу долю . Крім того, є можливість відправити віртуальне послання її наступному власникові . Якщо, звичайно , він , в свою чергу , здогадається зайти на Рубекс.ру . Втім , деякі користувачі сайту надходять оригінально - пишуть посилання на сайт на самій купюрі .

Наочна еволюція Інтернету

Після винаходу Інтернету людське життя стала зовсім іншою. Наш лексикон поповнився новими словами - браузер , блог і пр. , люди стали ближче і вже не так гостро відчувають кілометри відстаней , які їх розділяють. Інтернет - це цілий світ , який розвивається і живе за своїми правилами. З його допомогою можна отримати знання , вести бізнес , а можна за лічені години стати відомим на всій планеті. Світ посилань і онлайнових трансляцій змінюється неймовірно швидко і те, що ми мали на увазі під словом " Інтернет " кілька років тому , зовсім не схоже на те , що ми вкладаємо в цей термін , вимовляючи його сьогодні . І в цьому легко переконатися за допомогою проекту Evolution of the web .

інтернет, карта, еволюція, наочно, розвиток

Щоб продемонструвати , як еволюціонував людина , викладачі часто використовують плакат з тимчасовою шкалою , над якою людина зображений на різних стадіях розвитку. Щось подібне пропонує і даний сервіс . На часовій шкалі , яка бере свій початок з 1991 року (з того самого моменту , коли Тім Бернерс- Лі запропонував перші специфікації URI , HTTP і HTML) , позначені найбільш важливі події , які вплинули на розвиток Інтернету . На інтерактивній діаграмі сервісу можна побачити хронологію випуску версій найбільш популярних браузерів , появу тих чи інших веб -стандартів , а також простежити , як збільшувався з кожним роком інтернет -трафік.

А щоб користувачам вся ця статистика не здалася занадто сухий , розробники даної інфографіки додали масу цікавих спостережень . Наприклад , в 2009 році обсяг переданих даних в глобальній Мережі склав 14,414 петабайт даних. Якщо всю цю інформацію " залити " на DVD -диски стандартного обсягу і вибудувати їх один за іншим , то сумарної довжини такої інсталяції вистачило б , щоб прикрасити трасу протяжністю від Землі до Місяця.

Карта глобальної павутини

Інтернет має дуже складну і заплутану структуру. У ньому є великі сайти з величезною аудиторією і абсолютно безлюдні місця . Уявити собі це різноманіття дуже важко , а ще важче придумати , як візуалізувати складні зв'язку в Інтернеті на екрані монітора. Проте , такі спроби робляться. Одна з кращих візуальних карт Інтернету знаходиться за адресою internet - map.net . За великим рахунком , це навіть не карта , а вміло структурована діаграма великої кількості сайтів . Сенс цієї діаграми в тому , що всі посилання відображаються у вигляді кіл , і чим вище відвідуваність ресурсу , тим більше діаметр кола. Сусідять на карті кола мають близьку тематику і, цілком можливо , навіть є конкурентами .

Застосований алгоритм кластеризації сайтів дозволяє швидко знаходити цікаві сайти , а найголовніше - дає можливість оцінити "вагу " вибраної посилання . На жаль , точність і коректність відбору посилань -сусідів не у всіх випадках висока, та й відомості про відвідуваність не завжди вірні. Однак сама ідея дуже цікава.

Як побачити дихання Землі

Зростання населення людей на Землі неминучий. Люди навчилися боротися з багатьма хворобами і постійно шукають способи виробництва дешевої їжі. Середня тривалість життя росте , а рівень смертності падає. І чим більше населення стає на планеті , тим помітніше на ній сліди діяльності людини. Так , наприклад , щомиті в атмосферу викидаються десятки тисяч тонн парів двоокису вуглецю , що призводить до кліматичних аномалій у всьому світі. Коли про це читаєш в статті або чуєш від еколога , усвідомити масштаби загрози досить складно. Але варто поглянути на карту , представлену проектом Breathingearth , і стає зрозуміло , що з кожною хвилиною нашій Землі " дихається " все важче і важче.

карта, земля, дихання, побачити, онлайн, населення

У режимі онлайн ця карта виводить різні показники рівня викиду двоокису вуглецю для різних країн. Крім того , сервіс показує швидкість народжуваності та рівень смертності в кожній країні і по всій планеті.

Загальносвітова карта дорожньо -транспортних пригод

Ще один картографічний проект , який наочно показує загрози сучасного світу , - Road Kill Map . На цій карті зібрана інформація про дорожньо -транспортних пригодах у всьому світі. Поглянувши на карту , можна дізнатися , що найнижчий рівень смертності під колесами автомобіля в Швеції , а найвищий - в Нігерії. Для кожної країни представлена ​​статистика по числу автомобілістів , велосипедистів , пішоходів. Для багатьох країн є також фотографії вулиць і цілі статті , присвячені пересуванню по місцевих дорогах .

карта, аварії, дтп, онлайн, сервіс, авто, автомобілі, пішоходи

Карта руху літаків в реальному часі

Діти дуже люблять видивлятися в небі літаки , махають їм рукою і навіть після того , як вони сховаються з уваги , ще довго дивляться на їх таящий слід. Але спостереження за літаками - заняття не тільки дитяче . Коли хтось з ваших рідних здійснює тривалий переліт , дуже хочеться дізнатися , де зараз пролітає літак і коли він прибуде на місце призначення. Таку можливість надає сервіс Flightradar24 . Використовуючи мережу з більш , ніж двох тисяч ресиверів ADS -B , які встановлені по всьому світу , сервіс оперативно отримує інформацію про переміщення літаків , оснащених передавачами ADS -B ( згідно з останніми даними , в Європі таких - понад 70 %).

карта, онлайн, сервіс, літак, польоти, світ

Дані про поточний стан літаків відображаються на карті і оновлюються в реальному часі ( для деяких літаків з міркувань безпеки встановлена ​​затримка в п'ять хвилин). Клацнувши по літаку , можна дізнатися, на який лайнері вчиняється рейс , яка його швидкість , коли він повинен прибути в місце призначення. Дуже цікава також функція відображення тривимірного виду , яка реалізована на основі плагіна « Google Планета Земля». Завантаживши відповідне доповнення для браузера , можна спостерігати за ходом польоту так , як ніби ви знаходитесь в кабіні літака, що летить ( для більшої реалістичності відображається навіть приладова дошка).

Сервіс особливо корисний у тих випадках , коли через негоду або інших надзвичайних обставин рейси відкладаються або ж змінюється маршрут руху літаків.

Карта руху суден в реальному часі

MarinaTraffic - проект , схожий на Flightradar24 , але , на відміну від останнього , він дає можливість відстежувати рух морського транспорту. Передача даних ведеться через AIS -ресивер . Передавач типу AIS ( Automatic Identification System ) з 2004 року на вимогу Міжнародної морської організації встановлено на всіх судах. Передавачі передають дані про місцезнаходження корабля , швидкості і напрямку руху , а також дані про його назві , розмірах , типі , про те , куди судно прямує. Вся ця інформація доступна відвідувачам сервісу. Для багатьох кораблів також представлені розширені відомості , в тому числі фотографії та історія переміщень . Крім цього , можна дізнатися відстань від поточного розташування корабля і до будь-якої точки на карті.

карта, онлайн, сервіс, рух, судна, море, океан, човни

Оновлення карти в реальному часі працює тільки для зареєстрованих користувачів , тому для повноцінної роботи з сервісом варто створити обліковий запис.

Навігатор по Всесвіту

У професії астронома є щось загадкове . Коли він дивиться в об'єктив телескопа або роздивляється на екрані монітора зображення далеких зірок , він немов підглядає в замкову щілину за іншими світами , які неймовірно далекі від нас . До того ж , коли астрономи спостерігають за далекими небесними тілами , вони в буквальному сенсі дивляться в минуле , адже світло від зірок іде десятки , сотні , тисячі , сотні тисяч років і більше. Навіть наше Сонце , яке зігріває променями поверхню Землі , ми бачимо таким , яким воно було трохи більше восьми хвилин тому.

карта, онлайн, всесвіт, космос, дивитись, сайт

Звичайно , не у всіх є можливість придбати телескоп і встановити його на даху свого будинку , однак з сервісом sky - map.org це й не потрібно . За допомогою даного проекту будь-який бажаючий зможе побачити фантастичні розсипи зірок , використовуючи інтерактивний атлас . Він увібрав в себе знімки самих різних видимих ​​областей нашого Всесвіту. По картах атласу можна ідентифікувати сузір'я , дізнатися назву того чи іншого астрономічного об'єкта , визначити його видимі розміри , координати на небосхилі і т.д. В атласі є пошук об'єктів за назвою .

База даних сервісу підтримується астрономами - ентузіастами з усієї планети. У подяку тим , хто приймає участь у розвитку зоряного атласу , розробники представили окремий сервіс " Заселене небо" ( INHABITED SKY ) . Він являє собою ще один віртуальний атлас з зірками , сторіночки яких містять інформацію , надану самими щедрими користувачами сервісу. Хтось на цих сторінках пояснюється в коханні своїй дівчині і публікує її фотографію , хтось просто залишає посилання на свій сайт . Тарифи на зірки можна знайти на сайті , чим більше матеріальна підтримка сайту , тим яскравіше вам дістається зірка. Проект " заселене небо" є окремим сайтом і жодним чином не пов'язаний з даними в головному атласі сервісу , це просто жарт.

Сонячна система в трьох вимірах

Перш ніж прийти до думки про те , як саме влаштований космос , людству довелося довго збирати досвід і подолати масу забобонів . Тепер будь-який школяр знає , що ми живемо в Сонячній системі, де планети обертаються навколо Сонця , а сама Сонячна система є лише малою частиною галактики Чумацький Шлях.

карта, онлайн, сайт, сервіс, космос, трьох вимірах, сонячна система

На жаль , поки немає можливості злітати на екскурсію до інших планет , щоб своїми очима побачити нашу планету з космосу. Проте , уявити собі , як виглядає наша Сонячна система цілком можливо , для цього достатньо зазирнути на сайт solarsystemscope.com .

Цей сайт являє собою дивно красиву тривимірну модель з планетами і картами сузір'їв. Ця модель дуже точна і динамічна - всі небесні тіла розташовуються на точно розрахованих позиціях , а характер їхнього руху відповідає реальній траєкторії , визначеної вченими в результаті спостережень . Картину віртуального планетарію можна розглядати в геоцентричної ракурсі - коли як центру моделі обрана Земля , геліоцентричної - з центром в Сонце , а також у панорамному - коли вид небесних тіл показаний із Землі. Тривимірна система показує відстані до кожної з планет і будь-якої зірки , а в розділі Sun and Moon Scope можна знайти ще одну інтерактивну тривимірну модель, що показує рух Місяця і Сонця щодо обраної географічної точки на карті світу. Містить сервіс і моделі з зазначенням траєкторій комет , а також статті, що розповідають про будову планет. Одним словом , Solarsystemscope - відмінний інструмент для тих , хто вивчає астрономію.

висновок

У всі часи карти були в ціні. Для торговців вони могли стати гарантією успішного бізнесу , а шукачів пригод призвести до захованих скарбів . Сьогодні ж їх значущість аніскільки не зменшилася. Їх використовують не тільки вояжери , а й учені , дослідники , а також ті , хто просто не відривається від комп'ютера. Віртуальні подорожі не замінять справжні пригоди , але й вони можуть залишити чимало вражень. Потрібно тільки правильно вибрати маршрут і запастися підходящої картою .

Категорія: Різне
UA TOP Bloggers