Мова, що використовується за умовчанням в додатках, запущених на комп'ютері, вказується при установці операційної системи. Типова мова визначає розкладку клавіатури, кодову сторінку системи, вид кодування HTML, який використовується встановленими на комп'ютері додатками. Кодові сторінки і види кодувань можуть застосовуватися до різних мов.

Кодування

  •          Однобайтні кодування використовується для подання в комп'ютері текстових даних.
  •          Семи-або восьмібітних таблиця ASCII дозволяє закодувати 128 або 256 різних знаків.
  •          Стандартне кодування ASCII використовує 7 бітів для представлення всіх великих і малих літер, чисел від 0 до 9, знаків пунктуації та спеціальних керуючих символів, застосовуваних в англійській розкладці для США.
  •          Сучасні системи на базі процесорів x86 підтримують розширену кодування ASCII.
  •          Розширена кодування використовує восьмий біт кожного коду для подання 128 додаткових спеціальних символів, букв різних алфавітів і графічних знаків.

Таблиця ASCII, служить для підтримки наборів символів і розкладок клавіатури для різних країн і регіонів.

Юнікод

     Стандарт кодування знаків, розроблений організацією Unicode Consortium, який дозволяє представити знаки практично всіх письмових мов.

     Набір знаків в кодуванні Юнікод має декілька форм представлення, включаючи UTF-8, UTF-16 і UTF-32. У більшості інтерфейсів Windows використовується форма UTF-16.

При створенні нової веб-сторінки кодування і мова нових сторінок, як правило, визначається установками мови клавіатури. Кодування визначає спосіб збереження даних у файлі. Символи, які не належать до поточної кодуванні, зберігаються як числові посилання в форматі Юнікод (наприклад, AC;). Використання числових посилань у форматі Юнікод збільшує розмір файлу і ускладнює читаність HTML-коду.

     Кодування сторінки для української мови, за замовчуванням, вказується за допомогою наступного HTML-тега:

    

 <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1251">

     Кодування для англійської мови, як правило, використовується:

    

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1252">

     Кодування для центральноєвропейських мов:

    

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">

     Мова сторінки не впливає на спосіб збереження інформації, але вказує, який шрифт буде використаний у веб-браузерах при відображенні сторінки, і допомагає пошуковим машинам визначити мову сторінки. Мова сторінки вказується за допомогою наступного HTML-тега:

    

<meta http-equiv="Content-Language" content="uk">
Категорія: Joomla
UA TOP Bloggers