Настала пора від теорії переходити до практики. При підборі домену для свого сайту ви повинні пам'ятати наступні правила:

1. Домен повинен асоціюватися з тематикою вашого сайту.

В ідеалі домен, повинен бути латинською версією назви вашого сайту, інтернет-магазину, фірми чи послуги. Однак не завжди це можливо, і ви можете виявити, що потрібний вам домен вже зайнятий. Тоді, варто подумати про зміну назви вашого сайту або про більш оригінальне його написання.

Мені потрібен був домен cook.rv.ua. Я перевірив його на зайнятість, він виявився вільним. І тут я зробив серйозну помилку - не зареєстрував відразу домен. А коли через пару тижнів, я повернулав на хостинг, мій домен був скуплений розумними людьми з метою перепродажу. Зробив наступний висновок:

2. Вибравши домен, реєструйте його відразу, не чекайте, поки його перехоплять розумники, які спеціалізуються на скуповуванні доменів.

Навіть якщо потім передумаєте - початкова вартість домену нікчемна в порівнянні з тією, яку запросять, якщо доведеться його перекуповувати.

3. Домен повинен бути коротким і легкозапамятовуваним.

Чим коротше домен, тим простіше його набрати в адресному рядку браузера і тим менше ймовірність помилок при наборі. Часто скорочення або абревіатура краще підходить для використання як домену, ніж повне найменування. Порівняйте два домени для фірми «ТрансГазПромСервіс» TransGazPromServis. Ru або TGPS.ru. Другий варіант домену, не тільки виглядає красиво, але і вимовляється звучно.

4. Доменне ім'я має легко і однозначно вимовляється, і в ньому мають бути відсутні складні поєднання букв.

Наприклад, буква "ж" може позначатися як «zh», так і "J". Якщо можливо таке неоднозначне написання домена, зареєструйте кілька можливих варіантів. Це позбавить вас від необхідності уточнювати через яку букву пишеться домен.

5. Якщо потрібний вам домен виявився зайнятий, то ви можете модифікувати його, додаючи універсальні слова - мої, інтернет, сайт, блог і пр.

6. Обов'язково перевірте орфографію доменного імені.

7. Не реєструйте доменні імена, схожі на імена відомих компаній і розкручених брендів.

Як правило, у великих фірм є відповідні служби, що займаються моніторингом інтернету. Подібні маскування чреваті судовими розглядами і вас можуть позбавити домену.

8. Якщо ваш домен має кілька варіантів написання, наприклад iconika.ru, ikonika.ru, iconica.ru реєструйте обидва домена та зробіть між ними переадресацію на єдиний правильний сайт iconika.ru.

9. Домен краще купувати в компанії, яка надає платний хостинг.

Не женіться за дешевизною, і поки ви не маєте достатнього досвіду, використовуйте лише надійні і відомі компанії для реєстрації домену. Ні в якому разі не користуйтеся послугами посередника, реєструйте самі, нічого складного в цьому немає.

Перевірте, свій народжений в муках домен, на зайнятість і відразу реєструйте його.

10. Якщо ви плануєте просувати свій сайт в І-неті, вибирайте домен, відповідно до доменної зони, своїх потенційних користувачів (якщо Україна, то .ua)

Майте на увазі, що саме цю зону "люблять" пошукові системи, і основна маса відвідувачів буде приходити на ваш сайт, саме через пошукові системи.

І на завершення хочу зазначити, що існують дві полярні думки на питання впливу доменного імені на відвідуваність сайту. Одні розумні стверджують, що від вдало підібраного домену залежить кількість відвідувачів вашого майбутнього сайту. Інші впевнені, що для пошукових систем немає ніякої різниці, чи несе домен вашого сайту яку або смислове навантаження чи ні. А адже саме велика частина відвідувачів буде приходити до вас на сайт з пошукових систем. Якої точки зору дотримуватися - вирішувати вам.

У будь-якому випадку, як і людині, сайту необхідно ім'я. Тому, як відповідальний батько, проявіть максимум фантазії, і поставтеся з душею до вибору доменного імені для свого майбутнього дітища.

Отже, у вас є тема вашого майбутнього сайту і домен, прийшла пора взятися за вивчення технічних питань сайтобудування.

Категорія: SEO
UA TOP Bloggers